Elektryczne pojazdy Renault

renault megane etech electric 2021 11 01

Dobór samochodu elektrycznego lub hybrydy nie jest zadaniem prostym. Obecny rynek motoryzacyjny oferuje wiele samochodów, które dostarczają wysokiego poziomu bezpieczeństwa oraz dużej ilości przestrzeni dla osób oraz bagażu.

Pośród rosnącej liczby modeli aut elektrycznych dostępnych na rynku, warto przyjrzeć się pojazdom hybrydowym i elektrycznym marki Renault. Są to samochody przeznaczone dla dużych rodzin, które cenią sobie komfort podczas jazdy i bezpieczeństwo na drodze. Warto zauważyć, że klasyczne wersje samochodów Renault od początku charakteryzowały się wysokimi osiągami w testach zderzeniowych. Jak wygląda oferta elektrycznych pojazdów francuskiej marki w dzisiejszych czasach?

Elektryczne Renault

Francuski potentat w produkcji bezpiecznych i przestronnych aut rodzinnych wprowadził w ostatnim czasie do oferty szeroką gamę samochodów elektrycznych i hybrydowych oznaczonych jako e-tech. Cechują je niskie ceny oraz niskie koszty eksploatacji.

Renault Scenic Vision – wodorowa hybryda

Renault Scenic Vision pochodzi od kultowego pojazdu, który ujrzał światło dzienne w roku 1996. Zamysłem było skonstruowanie funkcjonalnego i kompaktowego minivana. Scenic uznawany był początkowo za kolejną odmianę nadwozia samochodu Renault Megane. Nowo wyprodukowany model został jednak bardzo dobrze przyjęty przez kierowców, a ponadto uzyskał bardzo dobre wyniki w testach zderzeniowych. Swoją własną nazwę pojazd uzyskał dopiero po 3 latach, przy okazji faceliftingu. Obecnie Renault pracuje nad koncepcyjnym Scenicem z silnikiem elektrycznym i układem typu range extender, wykorzystującym ogniwa paliwowe. Niewątpliwie jest to bardzo interesujący pomysł dla osób pragnących podążać za duchem czasu.

Renault Scenic Vision – Czym się charakteryzuje?

Model Renault Scenic Vision jest samochodem odpowiednim na aktualne czasy. W centrum jego koncepcji leży troska o środowisko. Samochód ten wyposażony jest nie tylko w przyjazny środowisku silnik elektryczny na baterie, ale też w ogniwa paliwowe zasilane wodorem. Dodatkowo, został stworzony głównie z materiałów pochodzących z recyklingu. Dzięki temu kwestie ochrony środowiska przenosi on na całkowicie inny poziom. Awangardowy i nowoczesny wygląd nadaje sporo charakteru maszynie. Zdecydowanie jest to samochód, który będzie przykuwał wzrok przechodniów i innych kierowców na drodze. Wykorzystano w nim najnowocześniejsze metody designerskie, które wyznaczają nowe trendy w motoryzacji. Nie zapomniano również o charakterystycznych dla współczesnych samochodów rozwiązaniach. Mowa tutaj o dodatkach takich jak monitoring oznak zmęczenia kierowcy, czujniki parkowania, systemy wspomagania bezpieczeństwa jazdy czy też zaawansowany system audio.

W Renault Scenic Vision wykorzystywano ciekawe rozwiązanie techniczne, czyli silnik elektryczny, zasilany zarówno z baterii, jak i z wodorowych ogniw paliwowych. Dzięki temu samochód zyskuje na zasięgu, co poprawia komfort jazdy na długich dystansach. Silnik ten ma moc 160 kW, nie wykorzystuje pierwiastków ziem rzadkich i wyróżnia się mniejszym rozmiarem i niższą ceną.

Kwestie bezpieczeństwa w samochodzie Renault Scenic Vision

Scenic Vision wyposażony został w najnowocześniejsze systemy, które zapewniają wyższy poziom bezpieczeństwa na drodze. Takim systemem kontroli jazdy jest safety coach. Jest to technologia, która nie tylko ostrzega kierowcę o zagrożeniu, lecz także w razie potrzeby wspomaga jego zachowanie. Mówi się, że system ten w połączeniu z innymi, nowoczesnymi rozwiązaniami pomaga zmniejszyć ilość wypadków o aż 70%.

Megane e-tech, czyli w pełni elektryczny pojazd ze stajni Renault

Pojazd Megane e-tech jest rozwiązaniem dla tych osób, które stawiają na 100% elektryczności w motoryzacji. Tak samo jak Renault Scenic Vision, pojazd ten charakteryzuje się ekologią i interesującym wyglądem. Nadwozie typowe dla hatchbacka w ciekawy sposób zgrywa się z crossoverową stylistyką. E-Tech w swojej budowie daje wrażenie dynamiki i nowoczesności. Całość dopełniają starannie dobrane detale, takie jak przednie i tylne światła led.

Komfort płynący z jazdy

E-Tech sprawdzi się wśród tych kierowców, którzy cenią sobie komfort płynący z jazdy. Samochód w środku jest bardzo przestronny i wygodny. Do dyspozycji kierowcy zaprojektowano duży ekran openR, ponad 30 schowków i dużo przestrzeni na nogi, co sprawdza się świetnie w długich podróżach. Samochód ten jest również kompatybilny z najpopularniejszymi aplikacjami takimi jak google maps.

Bezpieczeństwo w E-Tech

Poziom bezpieczeństwa w Megane E-Tech stoi na bardzo wysokim poziomie. Oprócz standardowych już na dzisiejsze czasy rozwiązań samochód ten posiada 8 technologii wspomagających jazdę. Wykorzystano również systemy zapobiegające stłuczkom takie jak czujniki parkowania.

Mocny silnik elektryczny

Renault Megane E-Tech wykorzystuje silniki o mocy 130 km lub 218 km. Moc ta jest wystarczająca, aby zapewnić kierowcy komfort i przyjemność z jazdy w mieście i na autostradzie. Spora ilość miejsca w środku i bagażniku, nowoczesne systemy bezpieczeństwa i ekologiczny silnik sprawiają zatem, że pojazd Renault Megane E-Tech doskonale sprawdzi się jako samochód dla nowoczesnych, dużych rodzin.

Wyposażenie każdego kierowcy

Wśród akcesoriów jakie powinien posiadać każdy kierowca samochodu, bez względu na to czy elektrycznego czy też nie warto zwrócić uwagę na alkomat oraz wideorejestrator. Pierwszy z nich upewni nas o zdolności do prowadzenia pojazdu. Drugi pomoże w razie zajścia niebezpiecznego zdarzenia drogowego. Jak wiemy relacje z takich zdarzeń mogą różnić się w zależności do poszczególnych uczestników. Warto więc posiadać w garści wizualny dowód rzeczywistego przebiegu zdarzeń. Oczywiście nie należy zapominać także o nawigacji satelitarnej, która stała się nieodzownym wyposażeniem każdego auta.

Popularne ładowarki do samochodów elektrycznych i akcesoria

 • Mobilny Wallbox Milivolt Zencar EVM29091 11kW Typ 2 sila 16A 5 pin

  Przenośna ładowarka Zencar wallbox 11kW typ 2 na gniazdo siłowe 16A 5-pin

  1 318,00 1 398,00 
  Wybierz opcje
 • Uchwyt kabla ładowania samochodu elektrycznego

  Wieszaki i uchwyty na kable ładowania samochodów elektrycznych

  29,00 58,00 
  Wybierz opcje
 • Uchwyt naścienny stacji Zencar EVSE

  Uchwyt naścienny dla stacji Zencar EVSE

  44,00 
  Czytaj dalej
 • Mobilny Wallbox Milivolt Zencar EVM29088 Typ 1 sila 32A 5 pin

  Przenośna ładowarka dla samochodów elektrycznych Zencar 7,4kW na gniazdo siłowe CEE 32A

  1 097,00 
  Wybierz opcje
 • Adapter ładowarki EV gniazdko naścienne 220 230 V

  Adapter do zasilania przenośnej ładowarki EV z gniazdka naściennego 220V

  59,00 
  Czytaj dalej
 • Mobilny Wallbox Milivolt Zencar EVM29071 Typ 2 Schuko

  Przenośna 1-fazowa ładowarka samochodów Zencar zasilana z gniazdka 230V Schuko

  799,00 
  Wybierz opcje
 • Adapter ładowarki EV gniazdko siłowe 16 32 A

  Adapter siłowy 16/32A dla ładowarki przenośnej

  78,00 
  Wybierz opcje
 • Mobilny Wallbox Milivolt Zencar EVM29092 22kW Typ 2 sila 32A 5 pin

  Przenośna ładowarka Zencar wallbox 22kW Typ 2 na gniazdo siłowe 32A 5-pin

  1 869,00 
  Czytaj dalej

Informacje na temat ładowania pojazdów

Dopłaty do stacji ładowania samochodów elektrycznych

Dopłaty do infrastruktury ładowania samochodów elektrycznych

Podstawą globalnego sukcesu elektromobilności jest wzrost świadomości społecznej związany z zagrożeniami wynikającymi z rozwoju i eksploatacji transportu konwencjonalnego. By to osiągnąć konieczny jest system benefitów, w ramach którego można ubiegać…
Koszt przejechania 100km elektrykiem

Ile kosztuje 100km samochodem elektrycznym?

Pojazdy elektryczne są ekologiczne, ale czy także ekonomiczne? Jak kształtuje się zużycie energii na dystansie 100 km w ruchu miejskim, pozamiejskim i na trasie szybkiego ruchu? Szybko to wyliczamy. Sprawdzamy…
Gniazda do ładowania samochodów elektrycznych

Jakie gniazda do ładowania samochodu elektrycznego?

Pojazdy elektryczne można ładować prądem zmiennym lub stałym. Każda z tych metod ładowania oferuje specyficzne dla aut elektrycznych gniazda ładowania. W tym artykule dowiesz się jakie.
Ładowanie samochodu elektrycznego koszt

Ile kosztuje ładowanie samochodu elektrycznego?

Najtańszą metodą ładowania samochodu elektrycznego jest uzupełnianie energii w domu – z gniazdka lub za pomocą własnej stacji (Wallbox). Dowiedz się ile wydasz na ładowanie samochodu w domu.